شهر زیرزمینی کاریز یک شگفتی تاریخی در کیش

» شهر زیرزمینی کاریز یک شگفتی تاریخی در کیش

امروزه سفرهای خارجی بسیار هزینه بر است و همینطور هم نمی شود از گشت و گذار ها گذشت و مسافرت نرفت. 

سفرهای داخلی بهترین جایگزین می باشد و چه جایی بهتر از کیش وجود دارد ؟؟ 

در اینجا قصد داریم یکی از مکان های تاریخی کیش را به شما معرفی کنیم. 


شهر زیرزمینی کاریز کیش

این قنات بسیار زیبا حدود ۱۰هزار متر مربع و۱۶متر می باشد. 

این قنات با ۲۵۰۰ سال قدمت ، جاذبه ای شگفت انگیز و پر آوازه به شهرت جهانی رسیده، و نشان دهنده هنر و تبحر معماران ایرانی می باشد .

دارای ۸ متر ارتفاع و تمام دیوارها و سقف ها با انواع صدف های زیبا پوشانده شده است.

این مکان مقصد تفریحی و دیدنی بسیاری از از گردشگران ایرانی و خارجی بوده و، در این شهر کوچک امکاناتی فراهم شده که آسودگی شما را فراهم کرده است، مانند : رستوران های سنتی و مدرن، موزه ، بازارچه و صنایع دستی که، می توانید با خرید از این مکان،یادگاری ارزشمندی را به شهر خود ببرید. 

وجه تمایز این قنات با دیگر مکان ها ی، سقف پوشیده از صدف و مرجان های دریای است که ، با قطری ۷ میلیمتر این فسیل ها در این مکان جای گرفته اند. 

آزمایشات انجام شده حکایت از آن دارد که این سنگواره ها با قدمت ۵۷۰ میلیون سال، در این مکان قرار دارد که بسیار دیدنی و ارزشمند است. 

جالب است بدانید، آب این قنات به دلیل وجود مرجان ها در جریانات آن تصفیه و شیرین می باشد و وجود دو رشته که از دو سوی جزیره سرچشمه می گیرد و سپس، این رشته ها پس از پیمودن مسیر مشخص به محل فعلی یعنی مجموعه فرهنگی ، زیرزمینی کیش ، می رسند ، و پس از آن در یک رشته جریان پیدا کرده و به شهر قدیمی حریر ختم می شود که در مسیر بازدید از کاریز کیش قابل مشاهده است .

 این مکان دارای ۲۷۴ حلقه چاه برای برداشت آب وجود دارد که این آب هم به‌صورت ساکن بوده و هم به صورت مظهر کاریز در جریان و حرکت است. 

البته آب‌های این قنات حاصل از بارندگی فصلی می باشد .

که در قدیم این آب گوارا مصرف یا معاوضه می کردند، زیرا که در کشورهای اطراف خلیج‌فارس آب شیرین از اهمیت زیادی برخوردار بوده است .

آب و هوای خنک و دلپذیر آن در طول سال به صورت یکنواخت بوده و تغییر نمی کند و بسیار معتدل و دارای دمای مناسبی است، پس فرقی ندارد که شما چه فصلی به این مکان می روید .

این بنا در سال ۱۳۷۸ احیا شد. 

مکان قرارگیری این شگفتی بلوار میرمهنا حد فاصله میدان المپیک میدان فارور می باشد. 

ساعت بازدید ازاین مکان همه روزه از ساعت ۹الی۱۰شب می باشد.

قیمت بلیط، این مکان برای هر نفر ۲۰هزار تومان می باشد. 


امیدواریم که از سفر خود لذت ببرید و حتما از این شهر پر شگفتی دیدن کنید. آخرین مطالب این وبلاگراز اعداد جفتراز اعداد جفتراز اعداد رند ، اعداد فرشتگان
ساخت وبلاگساخت وبلاگساخت وبلاگ رایگان
استخدام نویسنده آنلایناستخدام نویسنده آنلایناستخدام نویسنده غیر حضوری
ثبت آگهی رایگان ثبت آگهی رایگان درج آگهی ویژه در بالون آگهی  ساخت وبلاگ